KOMPOSTUJESZ - ZYSKUJESZ


Czy wiesz, że Polska ma zobowiązania dotyczące osiągnięcia poziomów założonych przez Unię Europejską w dziedzinie zagospodarowania odpadów biodegradowalnych?

Zgodnie z przepisami: - do końca 2010 r. ilość odpadów biodegradowalnych kierowanych na składowiska ma wynosić nie więcej niż 75%; - do końca 2013 r. nie więcej niż 50%; do końca 2020 r. nie więcej niż 35% w stosunku do ilości wytwarzanych w 1995 r. Recykling organiczny jest najbardziej przyjazną dla środowiska formą unieszkodliwiania odpadów. 

Wobec powyższych wyzwań chcemy pomóc, aby mieszkańcy Gminy Jabłonna byli w tej grupie Polaków, którzy myślą globalnie i działają lokalnie. Chcemy zakupić kompostowniki (w ramach posiadanych pieniędzy) i przekazać Wam w użyczenie. Na wiosnę 2014 r. kompostownik użyczony przez Gminę Jabłonna może stać na Twojej działce. 

Abyśmy zapoznali się z zapotrzebowaniem, prosimy o wypełnienie ankiety (poniżej do ściągnięcia) i dostarczenie jej do siedziby Urzędu Gminy Jabłonna (ul. Modlińska 152, 05-110 Jabłonna, biuro podawcze). Zapoznaj się również z wzorem użyczenia kompostownika.

Ankieta (wypełnij, podpisz i dostarcz do UG Jabłonna)

Wzór umowy użyczenia kompostownika  

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, sugestie w powyższej sprawie zadzwoń 22 76 77 329, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa.